• Klub Sportowy MOROTE

Zapraszamy do podsumowania i fotogalerii turnieju Sen5 Rhein Shiai na którym zdobyliśmy złoty i brązowy medal! Wczoraj, 6 stycznia w niemieckim Nurburgring odbywał się międzynarodowy turniej karate, w którym walki toczyły się w systemie round robin (każdy z każdym).

Na olbrzymiej Ring Arenie zgromadziło się prawie 1000 karateków z 19 państw by zawalczyć o trofea na tych prestiżowych zawodach. Wśród wielu znakomitych zawodników byli Mistrzyni Olimpijska Ivet Goranova oraz utytułowani bracia Timmermans z Holandii.

Wielki sukces odniosła Klaudia Grząkowska, zdobywając złoty medal w kategorii kumite młodziczek -35kg. Klaudia nie pozostawiła złudzeń przeciwniczkom wygrywając wszystkie swoje walki! Ogromne brawa, dla wspaniale rozwijającej się mieszkanki Głowaczewa, która udowadnia, że dzięki systematycznej, pełnej pasji i zaangażowania pracy na treningach, można wygrać z każdym! Klaudia uczęszcza do Szkoła Podstawowa imienia Mieszka I w Drzonowie - Gmina Kołobrzeg.

Brązowy medal w kategorii kumite kadetów +70kg wywalczył Wiktor Wojarski, który bezapelacyjnie wygrał swoją grupę, by potem minimalnie przegrać walkę o finał z późniejszym zwycięzcą z Francji. Brązowy krążek z tak prestiżowej imprezy jest kolejnym w kolekcji utytułowanego karateki z Mrzeżyna. Wiktor uczy się w I LO im. St. Dubois w Koszalinie.

Bardzo dobrze spisali się pozostali podopieczni naszego trenera. Lenka Szymanek startująca w kategorii kumite dziewcząt u12 +36kg wygrała swoją grupę, niestety w ćwierćfinale musiała uznać wyższość późniejszej zdobywczyni złotego medalu.

Maksym Piłat wygrał dwie pierwsze walki w kategorii kumite młodzików -38kg, niestety w trzeciej uległ późniejszemu zwycięzcy turnieju z Węgier i w rezultacie nie wyszedł z grupy.

Dobre walki stoczyli Przemek Spadło i Mikołaj Szymanek w startujący w kategorii kumite chłopców u10 -30kg. Obaj wygrali po dwie walki i obaj w trzeciej mieli wynik 0-0, gdzie w takim przypadku decyduje wskazanie sędziów. Mimo bardziej aktywnej postawy naszych zawodników, miejscowi sędziowie wskazali 3-2 na przeciwników.

Bardzo dobre walki i doskonałe wyniki cieszą, lecz oprócz tego zawodnicy Klubu Sportowego Morote, mogli wspólnie potrenować z wieloma doskonałymi zawodnikami na seminariach prowadzonych przez min. trenerów kadry Belgii?? i Irlandii??.

Przypominamy, że trwają zapisy do sekcji w Kołobrzegu i Głowaczewie. Można zacząć trenować karate rekreacyjnie, by móc doskonalić ciało i umysł, można też, dzięki zaangażowaniu na treningach strać się dołączyć do grup sportowych, by w przyszłości zdobywać medale.

Bardzo dziękujemy naszym kibicom oraz rodzicom za wsparcie i motywację.